Kanapių pienas skaidraime ąsotėlyje, kanapės lapas, kanapių sėklos, kompozicija, receptas, Magu Space

Kanapių pienas

Turbūt kiekvienas esame ragavę bent vieną augalinį pieną – migdolų, ryžių ar avižų, kuris puikiai pakeičia mums įprastą karvių pieną. Šiandien siūlome pasigaminti ir paragauti kanapių pieno. Kanapių pienas gaminamas iš nelukštentų kanapių sėklų, kurios begalo maistingos, turtingos nepakeičiamosiomis Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštimis, kurių santykis – 1:3, vienas geriausių santykių augalinėje kultūroje. Kanapių sėklos taip pat kupinos įvairiausių makro ir  mikroelementų, pradedant kaliu, baigiant fosforu, bet daugiausiai jose galima rasti vitamino B3 – niacino. Niacinas mūsų organizmui labai svarbus, nes mažina cholesterolio lygį, plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį.

Namuose iš aukštos kokybės nelukštentų kanapių sėklų pagamintas pienas bus kupinas augalinių baltymų, sveikų riebalų bei mineralų. Jis gali būti naudingas odos sveikatai dėl jame esančių vitaminų A, B12, D ir E. Jei kasdien tepsite odą kanapių pienu, ilgainiui galite pastebėsite, kad oda tapo drėgnesnė, šviesesnė.

Kanapių pienas yra žemiško, riešutinio skonio ir kreminės konsistencijos. Jis gali būti naudojamas vietoj karvės pieno, pavyzdžiui, kokteiliuose, kavoje ir dribsniuose.

Nors kanapių pienui pagaminti užtenka sėklų ir vandens, drąsiai jį gardinkite druska ir mėgstamais saldikliais, taip atrasite Jums labiausiai patinkantį kanapių pieno receptą!

Reikės:

1 l vandens

½-1 puodelio nelukštentų kanapių sėklų

Žiupsnio druskos (nebūtina)

Jūsų mėgstamo saldiklio (nebūtina)

Iš vakaro pamerkite sėklas į vandenį ir palikite išmirkti 8-10val. Sėklas perplaukite, sudėkite į smulkintuvą, supilkite vandenį ir plakite, kol vanduo pasidarys baltas, arba sėklos susimals. Perkoškite gautą pieną per tankią marlę. Paskaninkite žiupsniu druskos, mėgstamu saldikliu, arba mėgaukitės natūraliu kanapių pieno skoniu. Laikykite sandariai, šaldytuve. Suvartokite per savaitę.

Kanapių pieną naudokite vietoj įprasto karvių pieno, gardinkite košę, sausus pusryčius, pilkite į kepinius, kokteilius. Šis pienas dėl savo kreminės konsistencijos puikiai tinka kavai, ir kitiems gėrimams bei kepiniams. Tai ko reikia pradėti sveikiasniam rytojui, ar pasiruošę pasigaminti tai greitai vos per keletą minučių.

Augalinės kilmės kanapių pienas puikus pasirinkimas vengiantiems įprastų pieno produktų, sojos, netoleruojantiems glitimo ar laktozės, besilaikantiems veganiškos dietos.

SAKOME JUMS SKANAUS !!!

Krepšelis
Scroll to Top