Lukštentos kanapių sėklos virtuvėje, receptai, Magu Space

Kanapių sėklų košė

Kanapių sėklos ilgą laiką buvo pamirštos dėl kanapių priskyrimo narkotinėms medžiagoms ir uždraudimo jas auginti. Bet dabar atskiriant kanapes nuo marihuanos, kanapių sėklas galime įtraukti į super maisto sąrašą! Kodėl?

Kanapių sėklos kupinos maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų, o labiausiai vertinamos dėl jose esančių omega-6 ir omega-3 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Sėklose esantis riebalų rūgščių santykis vienas geriausių randamų maiste, tai 3:1. PSO – pasaulio sveikatos organizacija, rekomenduoja, kad šis santykis būtų 2:1-5:1. Omega-3 (alfa-linoleno) riebalų rūgštys atsakingos už tvirtus nagus, žvilgančius plaukus, švelnią odą. Tačiau dažno mūsų mityboje riebalų rūgščių santykis būna 20:1, tokiu atveju omega-6 (linolo) riebalų rūgštys trukdo pasisavinti omega-3 rūgštį ir susidaro jos trūkumas, o tai įtakoja sveikatos problemas. Kanapių sėklose esančios GLA – gama-linolino rūgštys, padeda reguliuoti hormonų balansą organizme, mažina uždegimo lygį bei stiprina imunitetą.

Kaip išsirinkti kanapių sėklas?

Kaip ir visi produktai, būna kokybiški ir ne, taigi, kaip atskirti kokybiškas kanapių sėklas, nuo nekokybiškų, dėl ko sėklos būna karčios? Pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, tai sėklų šviežumas, geriausia rinktis tik šviežiausio derliaus sėklas, kurių galiojimo laikas dar siekia 1-2metus. Taip pat patariame esant galimybei pauostyti ir įsitikinti, kad nėra drėgmės, ar pelėsio kvapo. Pakuotė turi būti sandari ir nepermatoma, kitu atveju patekę saulės spinduliai gali įtakoti sėklų kokybę.

Taigi, jei norite papildyti savo omega-3 atsargas, subalansuoti hormonus, pagerinti virškinimo darbą bei medžiagų apykaitą, įtraukite į savo mitybą kanapių sėklas ir būtinai išbandykite kanapių sėklų košę! Puikus pasirinkimas dienos pradžiai, ar garnyrui. Siūlome išbandyti šį receptą bei pasidalinti, kaip Jūs skaninate savo košę!

Beje, ar kada matėte kaip paukščiai gardžiai skanauja kanapių laukuose jau subrendusias sėklas? 😊

Reikės:

Kanapių sėklas pakepinkite ant silpnos ugnies 2-5 min. Pakepintas sėklas galima sutrinti iki miltų, bet nebūtina. Sėklas berkite į verdantį vandenį ir leiskite pavirti, kol pasidarys košė. Keptuvėje ant silpnos ugnies pakepinkite smulkiai pjaustytą svogūną, kol suminkštės, pagardinkite pipirais ir druska. Viską sumaišykite, pagardinkite Magu Space šalto spaudimo kanapių sėklų aliejumi ir mėgaukitės kanapine koše!

Krepšelis
Scroll to Top