kaip u=auginti kanapes

Kaip auginti kanapes

Kaip auginti kanapes, kaip sėti ir paruošti dirvą. Jei norite pradėti auginti kanapes savo sode ar žemėje, svarbu žinoti tinkamus sėjimo ir dirvos paruošimo metodus. Šiame straipsnyje aptarsime esminius žingsnius ir patarimus, kaip užauginti savo kanapę.

Kanapių sėklos pasirinkimas

Kaip auginti kanpes, pirma svarbu pasirinkti tinkamą sėklą. Yra daugybė skirtingų kanapių veislių su įvairiomis savybėmis, tokiomis kaip aukščio dydis, žydėjimo laikotarpis, auginti sėkloms ar aliejui. Pasirinkite veislę, kuri atitinka jūsų poreikius ir augimo sąlygas.

Tinkama žemė kanapėms

Kitas žingsnis, kaip auginti kanapes yra tinkamas dirvos paruošimas. Kanapėms reikia gerai drenuojančios ir maistingos dirvos. Prieš sėjant sėklas, rekomenduojama šiek tiek praturtinti dirvą kompostu ar organinėmis trąšomis. Svarbu užtikrinti, kad dirva būtų šiek tiek drėgna, bet ne permirkusi.

Kanapių sėklas galima sėti tiesiogiai į dirvą arba pradėti jas daiginti sodinukais. (sodinukai Lietuvoje negalimi, pagal įstatymą). Jei sėjate tiesiogiai į dirvą, sėklas į dirvą dėkite  1-2 cm gylyje. Užtikrinkite, kad sėklų tarpai būtų pakankamai dideli (jeigu norite auginti kanapes žiedams, ir auginti krūmais), kad augalai turėtų erdvės augti ir vystytis.

Jeigu pasirenkate auginti kanapes sodinti sodinukais, pasodinkite sėklas į nedidelį vazonėlį, kuriuos galima lengvai perkelti į žemę, kai temperatūra ir oro sąlygos tinkamos. Sodinukai turėtų būti laikomi šiltoje ir šviesioje vietoje , kad jie gerai ir greitai išaugtų. Prieš perkeldami sodinukus, įsitikinkite, kad žemė iš tikrųjų jau tinkama ir kad nėra pavojų nušalimui.

Kaip auginti kanapes, gali būti labai jautrus temperatūros ir apšvietimo sąlygoms. Ideali temperatūra sėklų daigumui yra apie 20-25°C. Kai sodinate kanapes į žemę, įsitikinkite, kad išorinė temperatūra yra pakankamai šilta, kad augalai gerai vystytųsi. Kanapės taip pat mėgsta daug šviesos, todėl rinkitės saulėtą vietą arba naudokite papildomą apšvietimą, jei augalai negauna pakankamai natūralios šviesos.

Svarbu reguliariai laistyti kanapes, kad dirva būtų šiek tiek drėgna. Tačiau būkite atsargūs ir neperlaistykite augalų, kad vengtumėte šaknų puvimo. Kanapės mėgsta gerus drenažus, todėl užtikrinkite, kad perteklinis vanduo gerai nutekėtų.

Būkite budrūs 

Augant kanapėms, būkite budrūs ir stebėkite augalų būklę. Pašalinkite piktžoles, kad jos negalėtų konkuruoti su augalais dėl maisto ir vietos. Taip pat atkreipkite dėmesį į kenkėjus ar ligas ir imkitės būtinų priemonių jas apsaugoti.

Galų gale, atkreipkite dėmesį į sėklų brandą. Jei norite gauti kanapes su dideliu CBD turiniu ar mažu THC kiekiu, stebėkite sėklų brandos lygį. Įsitikinkite, kad renkatės brandžias sėklas, kad gautumėte norimą augalų tipą.

Kiek laiko auga kanapės?

Kanapių augimo laikas gali skirtis priklausomai nuo augalų rūšies, auginimo sąlygų ir genetinių veiksnių. Tačiau vidutiniškai kanapės paprastai nuo 3 iki 4 mėnesių nuo sėjos iki derliaus nuėmimo. Šis laikotarpis gali būti šiek tiek ilgesnis arba trumpesnis priklausomai nuo augimo sąlygų ir norimo galutinio produkto.

Pirmosiomis 2-3 savaitėmis nuo sėjos, kanapių sėklos pradeda vystyti šaknis ir pirmuosius lapus. Tada augalai pradeda intensyviai augti, formuodami stiebus, lapus ir šaknis.

Kanapių žydėjimo stadija

Apie 4-6 savaites nuo sėjos prasideda žydėjimo stadija, kai pasirodo žiedynai. Žydėjimo laikotarpis paprastai trunka nuo 6 iki 8 savaitės, bet tai taip pat gali skirtis priklausomai nuo augalo rūšies, dirvožemio, oro sąlygų.

Kai žiedai pradeda bręsti, jie palaipsniui keičia spalvą, o piestelės tampa matomos. Jei auginate kanapes su sėklomis, šioje stadijoje svarbu stebėti brandą ir nustatyti tinkamą derliaus nuėmimo laiką.

Po žydėjimo laikotarpio ateina derliaus nuėmimo stadija. Kanapių žiedai ir sėklos subręsta, o augalai pasiekia savo galutinį dydį. Šioje stadijoje verta atidžiai stebėti augalų būklę ir nustatyti tinkamą laiką nuimti žiedus ar sėklas, siekiant gauti norimą produkto kokybę.

Svarbu paminėti, kad šie laikotarpiai yra tik orientaciniai, ir tikslus augimo laikas gali skirtis priklausomai nuo augalų veislių, aplinkos sąlygų ir kitų veiksnių.

Straipsnį sukūrė Magu Space

Krepšelis
Scroll to Top