sausra ir kanapių laukai

Sausra ir kanapės

Sausra ir Kanapių laukų laistymas: 500 tonų vandens mūsų ekstremaliomis ir sausomis sąlygomis yra didelė dovana mūsų kanapių laukams.

Pastaraisiais mėnesiais, dėl išskirtinių sausų oro sąlygų, kanapių ūkio savininkai susiduria su iššūkiu laistyti savo laukus ir užtikrinti derlingumą bei augimo stabilumą. Šiandien norime pasidalinti pasiektais rezultatais ir pastangomis, skirtomis kanapių augalams išauginti per šį išskirtinai sausą sezoną.

Mūsų kanapių ūkis

Mūsų ūkis, esantis Kazlų Rūdos savivaldybėje, yra 3 laukai gana didelio ploto kanapių auginimo, kurie teikia aukščiausios kokybės kanapių žiedų arbatą įvairiems klientams ir sektoriams. Suprantame, kad šie augalai nėra jautrūs, bet tokiems orams jie tiesiog gali būti pasmerkti žūti, ir dėl to šiuo metu reikalauja laistymo norint užtikrinti optimalų augimo procesą. Todėl, per pastarąjį laiką turėjome nemažą iššūkį, buvome priversti įgyvendinti efektyvų vandens tiekimą tiesiai į laukus.

sausra ir kanapių laukai

Įgyvendinti sprendimai

Kiekvienais metais, mūsų kanapių laukai reikalauja vandens, bet dar nei vienais metais neteko laistyti kanapių laukų, tačiau šiais metais susidūrėme su išskirtinėmis oro sąlygomis, ir įprasto lietaus tiesiog nesulaukiame jau virš mėnesio laiko. Siekiant užtikrinti, kad mūsų kanapių augalai gautų būtiną drėgmę pradžios augimo laikotrapyje, turėjome suformuoti veiksmingus ir optimaliausius sprendimus kuo greičiau.

Vienas iš mūsų pagrindinių veiksmų buvo gaisrinė žarnos apie 180 metrų ir galingų siurblių mobilizacija į laukus. Pajutę sausros keliamą grėsmę, mes pradėjome ieškoti pačių geriausių sprendimų išsaugoti įprastą kasmetinį derlių. Augindami savo Magu Space kanapių žiedų arbatą rinkomės švarias ir gražias vietas, bei derlingas žemes, pasirinktos žemės turi pratekančius upelius. Tai leido mums prieiti prie geriausio sprendimo kuo greičiau laistyti kanapių laukus.

Sausra ir kanapės, kaip geriausia laistyti tokią žemę

Sausros metu vandens laistymo efektyvumas turi būti apgalvotas, Laistėme ir anksti ryte, kad vandens būtų išgarinama kuo mažiau, ir taip pat vakare saulės kaitrai sumažėjus.  Mes nenorėjome tik sudrėkinti žemės paviršiaus kas neduotų didesnės naudos kanapių laukams, bet laistėme paskirtais plotais, tam tikrą kiekį vandens į kvadratinius metrus, dirvos paviršius buvo padengtas vandeniu, po kurio laiko žemė pradeda vandenį pasisavinti, ir tada gryžtama vėl prie tos pačios vietos ir laistoma ir vėl. Tai padeda išlaikyti optimalų dirvožemio drėgnumą.

Pastangos ir rezultatas

Visų šių pastangų dėka mes tikrai manome, kad mums pavyko užtikrinti, kad mintis sausra ir kanapės nevargintų mūsų nuolatos. Mūsų kanapių laukai bus tinkamai ir kokybiškai užauginti kanapių žiedų derliui, nepaisant iššūkių, kylančių dėl ekstremalių sausų sąlygų. Tai leis mums išlaikyti aukštos kokybės produktų derlingumą ir tęsti mūsų įsipareigojimą tiekti klientams geriausius kanapių produktus.

sausra ir kanapių laukai

Mes didžiuojamės savo pastangomis ir investicijomis, skirtomis išlaikyti mūsų kanapių ūkio veiklą net ir sudėtingomis sąlygomis. Norime pabrėžti mūsų įsipareigojimą tvariam žemės ūkiui. Tikimės, kad šios pastangos padės mums įveikti ateities iššūkius ir išlaikyti aukštą produktų kokybę, kurios klientai tikisi iš mūsų Magu Space komandos.

Straipsnį sukūrė Magu Space

Krepšelis
Scroll to Top