ziedai-maguspace-kanapesziedai-2024-derlius-kokybe

Kanapių žiedų arbata 2024: nuo dirvos paruošimo iki žiedų džiovinimo

Kanapių žiedų arbata 2024: nuo dirvos paruošimo iki žiedų džiovinimo

Kanapių žiedų arbata , kanapės yra vertingas augalas, turintis daugybę panaudojimo bū

dų. Tačiau norint sėkmingai užauginti kokybiškas kanapes, būtina žinoti ne tik auginimo, bet ir derliaus nuėmimo bei džiovinimo subtilybes. Mes 

kanapes auginame jau šeštus metus vienam tikslui – kanapių žiedų arbatai. Šiame straipsnyje aptarsime visą kanapių auginimo procesą – nuo

 tinkamo dirvos paruošimo iki žiedų džiovinimo.

Dirvos paruošimas

Pirmasis žingsnis auginant kanapes yra tinka

mas dirvos paruošimas. Kan

apės geriausiai auga derlingoje, gerai drenuotoje dirvoje. Dar geriau, jei dirva patręšiama organine trąša, pavyzdžiui, mėšlu. Šiais metais sunaudojome beveik 100 tonų šios trąšos. Renkantis vietą kanapėms auginti, svarbu užtikrinti, kad dirvožemis būtų pakankamai giliai perkasamas ir praturtintas organinėmis medžiagomis. Dirvos pH lygis taip pat yra svarbus veiksnys. Kanapės geriausiai auga dirvoje, kurios pH yra tarp 6 ir 7. Jei dirvožemio pH yra per aukštas arba per žemas, galima naudoti kalkes ar sierą pH lygiui koreguoti. Be to, reikėtų pasirūpinti, kad dirvoje būtų pakankamai maistinių medžiagų, tokių kaip azotas, fosforas ir kalis, kurie yra būtini sveikam augalų augimui.

maguspace-kanapes-ziedai

Kanapių sėja

Kai dirva tinkamai paruošta, metas sėti kanapes. Sėklos turėtų būti sėjamos tiesiai į dirvą, kai praeina šalnų pavojus ir temperatūra yra pakankamai aukšta. Kanapių sėklos turėtų būti sėjamos maždaug 1-2 cm gylyje, o tarp augalų reikėtų palikti pakankamai vietos, kad jie galėtų laisvai augti ir gauti pakankamai saulės šviesos. Sėkla turi būti sertifikuota, nes visą auginimo procesą prižiūri Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

ziedai-maguspace-kanapes-kanapiuarbata

Kanapių priežiūra

Kanapių augalai mėgsta saulę, todėl svarbu pasirinkti saulėtą vietą jų sodinimui. Be to, reikėtų reguliariai laistyti augalus, ypač sausuoju laikotarpiu, tačiau būtina vengti pernelyg didelio drėgmės kiekio, kuris gali sukelti šaknų puvimą. 2023 metais buvo apie 35-40 dienų visiškai sausa, negalėjome stebėti, kaip gali tiesiog numirti mūsų visos kanapės, todėl turėjome papildomų išlaidų ir laistėme savo kanapes, išliejome apie 500 tonų vandens.

Žiedų rinkimas

Kai kanapės subręsta (vegetacijos dienų skaičius priklauso nuo sėjamos kanapių veislės) ir pradeda žydėti, ateina laikas rinkti žiedus. Tai yra rankinis ir sunkus darbas, nes žiedai nesirenka taip greitai, kaip norėtųsi J . Žiedų rinkimo laikas yra labai svarbus, nes per anksti arba per vėlai nuskinti žiedai gali prarasti savo kokybę. Geriausias laikas rinkti žiedus yra tuomet, kai didžioji dalis trichomų (mažų dervos liaukučių) ant žiedų tampa pieno baltumo spalvos.

maguspace-kanapesziedai-miegas

Procesų planavimas

Kokybiškos kanapių žiedų arbatos užauginimas ir džiovinimas yra labai atsakingas darbas, kurį reikia atlikti laiku ir suderinti ne vieną procesą, kurį reikia numatyti ir planuoti iš anksto. Mes esame sugadinę pusę kanapių žiedų arbatos derliaus antrais auginimo metais, tiesiog teko utilizuoti, nes blogai išdžiovinta kanapių žiedų arbata pradėjo pelyti. Skaudžią klaidą išmokome. Nuskynus kanapių žiedus, jie turėtų būti kuo greičiau pernešti į džiovinimo vietą.

Žiedų džiovinimas

Džiovinimas yra vienas iš svarbiausių etapų kanapių auginimo procese, nes jis tiesiogiai veikia galutinį produktą. Nepamiršti reikia, kad visi etapai yra susiję vienas su kitu ir turi būti atliekami tinkamai. Nuskinti žiedai turėtų būti džiovinami tamsioje, gerai vėdinamoje patalpoje, kurioje yra pastovi temperatūra ir drėgmė. Ideali temperatūra džiovinimui yra apie 20-22°C, o drėgmės lygis turėtų būti apie 50-60%.

maguspace-kanapes-ziedai-arbata

Išvengti pelėsio

Džiovinimo procesas paprastai trunka nuo 7 iki 14 dienų, priklausomai nuo žiedų dydžio ir aplinkos sąlygų. Žiedai turėtų būti kabinami aukštyn kojom arba dedami ant tinklelių. Mes dedame ant tinklų apie 250-300 didelių tinklų, kad būtų užtikrinta gera oro cirkuliacija. Svarbu reguliariai tikrinti žiedus, kad būtų išvengta pelėsio atsiradimo.

Apibendrinant

Kanapių auginimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug žinių ir pastangų. Žemės pasirinkimas, jos išdirbimas ir paruošimas yra esminiai etapai, nuo kurių priklauso galutinio produkto kokybė. Tinkamas dirvos paruošimas, kanapių sėja, žiedų rinkimas ir džiovinimas yra esminiai žingsniai siekiant kokybiško derliaus. Tačiau laikantis visų šių žingsnių ir dedant reikiamas pastangas, galima pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis kokybišku derliumi. Dėl to mūsų arbata yra tokia kokybiška ir mėgstama, nes kiekvienas etapas yra daromas dėl tikslo gauti aukščiausios kokybės kanapių žiedų arbatą.

ziedai-maguspace-kanapesziedai-zalias-auksas

Krepšelis
Scroll to Top